Як повідомляють російські інформагенції, всі вони вживали концентрат для прийняття ванн "Бояришник", який містить алкоголь і в місцевих магазинах коштує близько 40 рублів (близько 16 гривень).

Зауважимо, що експертиза у настоянці виявила метиловий спирт і антифриз.

Щоправда на етикетці написано, що він не призначений для вживання всередину.

Наразі в результаті отруєння загинула 41 людина та ще 30 перебувають у лікарнях у важкому стані. Всі госпіталізовані жили в одному районі Іркутська.

"Буквально через 10 хвилин після вживання цього напою людина гине. Зараз триває робота з пошуку осіб без певного місця проживання. Масштаб трагедії поки уявити неможливо", – розповів один із місцевих чиновників.

У зв’язку з цим у місті запровадили режим надзвичайної ситуації.

Зауважимо, що смертельна настоянка глоду вироблялася нелегально, а у місті було виявлено близько ста точок продажу концентрату.

Крім того, з незаконного обігу вилучено понад 2 тисячі літрів спиртного, а також вилучено понад 2 тисячі ємностей цього засобу загальним обсягом у понад 500 літрів.

Додамо, що слідчі також затримали 5 дистриб’юторів алкогольного концентрату.

У зв'язку з трагедією порушено справу за статтею про виробництво, зберігання та збут небезпечної продукції, через яку загинули люди. Максимальне покарання за цією статтею – 10 років позбавлення волі.

За інформацією Росалкогольрегулювання, росіяни щороку вживають від 170 мільйонів до 250 мільйонів літрів лосьйонів і настоянок, а попит на них зростає майже на 20% в рік.

А загалом, за даними Центру вивчення федерального та регіонального ринків алкоголю, медичні настоянки та косметичні лосьйони регулярно вживають не за призначенням 12-15 мільйонів осіб, тобто понад 10% росіян.

Читайте також: Вино більше не вважається алкоголем у Молдові