Після його смерті в 1994 році палац став усипальницею вождя, а Кім Чен Ір успадкував керівні посади в країні, хоча пост президента був скасований.

Тим часом на сайті державного агентства КНДР ЦТАК інформації про початок похорону лідера поки що немає, підкреслює "Інтерфакс". Раніше новим керівником країни називали Кім Чен Ина — молодшого з трьох синів Кім Чен Іра.

Як уточнюють ЗМІ Південної Кореї, що тіло Кім Чен Іра буде спочивати саркофазі зі скла поруч із тілом його батька в палаці Кимсусан. Разом з тілом в усипальниці виставлять автомобіль Кім Чен Іра, вагон спецпотягу, одяг і робочий стіл.

Для бальзамування Кім Чен Іра в Пхеньян запрошені російські експерти на чолі з Владиславом Козельцевим з Московського центру біомедичних технологій, який займається збереженням тіла Володимира Леніна.

Перед церемонією поховання саркофаг пройде вулицями Пхеньяну для того, щоб жителі міста змогли попрощатися зі своїм колишнім лідером.

На згадку про покійного Кім Чен Іра в містах Північної Кореї прогримлять гарматні залпи салюту, прозвучать гудки локомотивів і кораблів, всі жителі країни схилять голови під час трихвилинного мовчання.

Центральне телебачення КНДР, зазначають ЗМІ, пропагує ідею про те, що сумують про смерть Кім Чен Іра не тільки люди в усьому світі, а й природа. Як приклад, на екранах показали безліч сорок, що злетілися до Пхеньяну після смерті лідера країни.

Смерть Кім Чен Іра , за офіційними даними, настала 17 грудня під час поїздки на поїзді по країні. Причиною смерті називається серцевий напад.