Причина зупинки провадження – судовий позов Катерини Кириченко, кандидата у депутати Київради від "Солідарності" на місцевих виборах 2015 року, члена партії "Солідарності", депутата Київради минулого скликання від УДАРу.

Кириченко подала позовну заяву до Київради з вимогою визнати протиправним рішення Київської міської ради від 23 липня 2015 року "Про управління районами міста Києва", яким були утворені районні в місті Києві ради та призначенні перші вибори до них на 27 березня 2016 року, та скасувати його. Судове провадження проти ЦВК зупинили до набрання чинності рішення в адміністративній справі Кириченко.

Враховуючи викладене та зважаючи на практику розгляду адміністративних справ (з урахуванням апеляційної інстанції), розгляд адміністративної справи може затягнутися на невизначений термін.

Згідно оцінки юристів, перспективи захисту виборчих прав та законних інтересів громади, що були порушені ЦВК через невиконання нею вимог Закону України "Про місцеві вибори", виявляються примарними та навряд чи призведуть до відновлення порушених прав, навіть у разі визнання судом порушень з боку Центральної виборчої комісії.

Нагадаємо, "Самопоміч" зареєструвала у Верховній Раді України законопроект про призначення виборів до райрад столиці. Під проектом підписались представники різних політичних сил, що представлені в парламенті. У ситуації, що склалася, прийняття цього законопроекту є єдиним способом відстояти права громадян у столиці України.