Заблокувати кошти Муамара Каддафі розпорядився президент США Барак Обама. Приклад з Вашингтона взяли німці та австрійці, які теж перекрили доступ самому лівійському лідеру та його родичам до грошей у тамтешніх банках.

За інформацією агентства "Франс Пресс", 11 березня у Брюсселі відбудеться позачерговий саміт лідерів країн ЄС щодо ситуації в Лівії. Тим часом сам лівійський лідер - Муаммар Каддафі у ексклюзивному інтерв’ю іноземним ЗМІ заявив, що занепокоєння світової спільноти безпідставне, бо у його країні все в порядку.

"Ніяких демонстрацій на вулицях немає. Вони люблять мене, мій народ зі мною, вони підуть на смерть, захищаючи мене. Усе це витівки Аль Каїди, це Аль Каїда!" – каже лідер Лівії Муаммар Каддафі.

Не вірять словам Каддафі світові лідери. Британський прем’єр-міністр Девід Кемерон під час виступу у Палаті громад заявив, що подальше насильство у Лівії буде неприйнятним, і не виключив можливості того, що НАТО направить туди наземні війська.

Нагадаємо, що заворушення у Лівії тривають з 15 лютого. Повстанці вже захопили східну частину країни. Столиця - досі під контролем прибічників Каддафі. Жертвами боротьби з режимом уже стали, за попередніми підрахунками, близько 2 тисяч осіб. Кількість лівійців, які покинули охоплену безладами країну, наблизилась до 140 тисяч.