Оголосили ж цю інформацію представники ГПУ та Служби безпеки під час свого звіту перед нардепами. Така таємничість обурила ініціаторів звіту.
”На якій підставі ви присвоїли цій справі гриф таємності, якщо ви стверджуєте, що Макаренко і інші завдали збитків компанії Фірташа, 11 мільярдів газу кудись діли, на якій підставі це таємна справа, ви в такому ж таємному режимі будете 5 мільярдів доларів будете Фірташу віддавати”, - народний депутат, фракція БЮТ Олег Ляшко.
Якщо у кримінальній справі є хоч один носій таємної інформації, то кримінальній справі також надається гриф “таємно”, тому вони є такі в кримінальній справі і слідчий не може їх ні розсекретити, ні викинути. Я також не маю права розповідати конкретно, що це за відомості, але повірте вони стосуються економічних питань нашої держави, наших угод, наших запасів”, - каже заступник голови СБУ Володимир Породько.
Разом з тим представники Генпрокуратури запевнили - кримінальна справа відкрита згідно із законом і жодних порушень під час слідства не виявлено. Опозиція цьому не вірить. Коаліція ж взагалі появу представників ГПУ та СБУ у залі вважає абсурдною.
“Те, що сьогодні прийшли керівники і тут сьогодні дають свідчення. Це вже тиск на слідство, це вже неправильно, - каже глава фракції Партії регіонів Олександр Єфремов.
”Головна мета цієї групи, групи так званих газових ділків Фірташа, Бойка, Льовочкіна руками Хорошковського зробити наступні дії: негайно отримати рішення суду, чому вони так поспішають, тому що їм треба відмінити всі законні дії “Нафтогазу”, а також відмінити всі дії, які були зроблені митницею”, - каже народний депутат, фракція БЮТ Андрій Кожем'якін.
Ще одну вимогу меншості, створення ТСК з розслідування ситуації із фірташевським газом, парламентарі можуть виконати вже в четвер. Власне, за розмитнення суперечливих 11 мільярдів кубометрів блакитного палива Анатолій Макаренко і потрапив за ґрати.
2 хв
Справі Макаренка присвоїли гриф "таємно"
Справу проти екс-митника Макаренка втаємничили. Гриф "таємно" їй надала Генпрокуратура.