Відставка Гузиря

Соболєв: успіх у тому, що ще одного крупного корупціонера прибрали із ГПУ, а поразка у тому, що призначили такого самого. Тому ми не маємо права заспокоюватися, поки на чолі ГПУ не встане справжній прокурор.

Устінова: відставкою буде, коли цю людину посадять за ґрати, тому що є достатньо журналістських розслідувань, які доводять, що Гузир кришував правопорушників. Шокін має піти теж і проти них має відкритись кримінальне провадження.

Публічна рокіровка

Соболєв: відповідальний за стан справ у ГПУ має ім'я – це Петро Порошенко. Це хибна тактика зберігати у керівництві ГПУ людей, які викриті у корупції.

Устінова: дуже багато людей перестало вірити, що президент, у першу чергу, готовий боротися із корупцією.

Тиск суспільства

Соболєв: люди зараз думають, що нічого не виходить, що далі все кришується. Але що ви хотіли? Ця система роками будувалася, не одну сотню років. Ми дозволили всій цій клептократичній машині будуватися, і наше завдання її ремонтувати.

– Дуже важливо людям стати вимогливими до своїх політиків. Потрібно не втомлюватися тиснути на своїх політичних представників.

Я зараз бачу симптоми Януковича в намаганні ігнорувати реальність. Вихід мирних, але вимогливих громадян на вулиці – це ті ліки, які можуть допомогти повернутися до реальності.

Потенційна відставка Шокіна

Устінова: навколо відставки Шокіна йде дуже багато маніпуляцій. Якщо піде Шокін у відставку, то що далі? Мені все одно. Суспільству головне – позбутися людей при владі, які кришують корупцію.

Це просто відмазки народних депутатів, що вони не бачать альтернативи.

Відповідальність Гузира

Соболєв: якщо громадськість буде цікавитись, якщо ми не будемо складати рук у парламенті, то ми їх переможемо. Якщо нам забракне сил, рішучості чи віри, то будемо за ґратами ми. Тут все просто.

Злочини Януковича

Устінова: ми нещодавно проводили розслідування про те, скільки було повернено грошей Україні. На травень це було 5 тисяч грн, станом на липень – 7 тисяч грн. Це ж навіть 300 доларів немає.

Соболєв: жоден із високопосадовців перед судом ще не повстав. І в цьому є план нинішнього керівництва ГПУ – виграти якомога більше часу за допомогою обману, а потім можливо їхні люди повернуться до влади.

– Зараз буде дуже важливий бій при внесенні нових змін до Конституції, який ми пропонуємо перемогти у такий спосіб: запропонувати і прийняти поправку про те, щоб всі суди набрати наново.