Близький Схід вважає США нерішучими. Через це арабські країни побоюються, що Вашингтон уже не є таким надійним гарантом безпеки, яким був колись.

Зауважте США відчутно обмежать доступ Росії до іноземних добрив: Путін визнав їх дефіцитом

Під час вторгнення Іраку в Кувейт США діяли інакше

У 1990 році Ірак на чолі з Саддамом Хусейном захопив Кувейт. На це президент США Джордж Буш-старший відреагував рішуче та створив найбільшу з часів Другої світової війни коаліцію для відновлення незалежності Кувейту.

Однак з роками США, як пише видання, послабили свої позиції. Все це почалося з президентства Барака Обами, який у 2009 році фактично запропонував співпрацю "братам-мусульманам" після повалення союзника Вашингтона – президента Єгипту Хосні Мубарака. Опісля він відмовився від своїх же "червоних ліній" у Сирії, де застосували хімічну зброю та фактично віддав її під контроль Росії.

Наступник Обами Дональд Трамп залишився байдужим під час атаки Ірану найбільшого нафтового родовища у Саудівській Аравії. Крім того, Іран завдає ударів по американських активах на Близькому Сході у той час, як Білий дім дав Тегерану низку поступок під час переговорів у Відні.

Вторгнення Іраку в Кувейт

2 серпня 1990 року Ірак почав вторгнення у Кувейт і вже через 6 днів маріонетковий уряд країни просив про приєднання до Іраку. Тоді захоплена країна була проголошена 19-ою провінцією Іраку.

У січні 1991 року США разом з союзниками почали операцію "Буря в пустелі", в ході якої вдалося визволити Кувейт та відновити його незалежність.