"На цей час стан здоров’я дітей стабільний, ближчими днями готується їх виписка із лікарні", — заявив директор департаменту інформаційної політики МЗС Олег Волошин у вівторок, 12 липня.

Він зауважив, що 11 липня до інфекційного відділення центральної обласної лікарні болгарського міста Бургас із симптомами гастроентероколітного синдрому потрапило близько 40 дітей, серед них — 10 українських. Він додав, що місцеві служби санепідемконтролю припускають, що отруєння дітей виникло через незадовільний стан питної води в готелі "Грійн Парт", в якому перебуває близько 500 людей із різних країн.

"На даний проводиться відповідна експертиза на наявність та виявлення збудників хвороби. Справа перебуває на контролі посольства України в Болгарії. Болгарські колеги запевняють, що стан здоров’я потерпілих задовільний", — сказав Олег Волошин.

Він додав, що влада Болгарії стурбована цим інцидентом, оскільки він відбивається на іміджі країни. Волошин запевнив, що Україна надасть всю необхідну правову допомогу, однак фінансувати лікування не може.