До лікарні вже направили перевірку. Також перевірки мають провести у лікарнях по всій Україні. Про це на своїй фейсбук-сторінці написав очільник МОЗ Максим Степанов.

Головне На Львівщині померли два пацієнти на ШВЛ через відсутність електрики

Лікарня, де трапилася трагедія, забезпечена аварійним дизель-генератором, який не перемикався автоматично. На місце терміново направлена комісія, щоб з’ясувати всі обставини. Також перевірки обладнання будуть проведені в усіх лікарнях по всій країні. Такі ситуації є неприпустимими,
– наголосив він.

Степанов пообіцяв тримати роботу комісії на особистому контролі.

Також міністр додав, що лікарі з усіх сил намагалися врятувати пацієнтів. Зокрема, – за допомогою мішка Амбу. Йдеться про ручний апарат для штучної вентиляції легенів, що застосовується до пацієнтів з порушенням дихання.

Коротко про загибель пацієнтів на ШВЛ у Жовкві:

  • У Жовківській ЦРЛ ввечері 27 листопада відключили світло. Електроенергії не було приблизно годину.
  • Водночас у лікарні не спрацював генератор, який би мав забезпечити функціонування лікарні та зокрема реанімаційного відділення. Водночас на момент приїзду слідчо-оперативної групи генератор чомусь був у гаражному приміщенні на території лікарні, при чому – не підключений до електромережі.

Дивіться також Це неприпустимо: в Офісі Президента відреагували на трагічну загибель пацієнтів на ШВЛ у Жовкві

  • Фактично через зникнення світла у лікарні, в реанімаційному відділенні ЦРЛ померли двоє пацієнтів, приєднаних до апаратів ШВЛ. У цих людей були діагностовані двобічна пневмонія і COVID-19.
  • Поліція вже відкрила кримінальне провадження через загибель людей. Винуватцям загрожує покарання у вигляді 8 років позбавлення волі.
  • Тим часом голова Львівської ОДА Максим Козицький заявив, що ініціює звільнення очільника Жовківської райдержадміністрації, а також головного лікаря лікарні, де трапилась трагедія.