Apple Watch

Годинник особливих змін не зазнав, окрім того, що отримав купу нових кольорових ремінців. Також, Apple Watch з новою операційкою навчили робити те, що в теорії годинник мав би робити з самого початку.

"Розумний" годинник може тепер бути особливо корисний для вагітних, оскільки вміє слідкувати за серцебиттям як матері, так і плоду. Згідно задумки Apple, дані можна надсилати лікарю і таким чином краще слідкувати за безпекою плода. Ну, але це точно не для наших реалій, як мінімум тому, що багато хороших лікарів не в тому віці, аби швидко пристосуватися до вміння Apple Watch. І це, якщо упустити найважливіший, фінансовий аспект.

iPhone 6s та iPhone 6s Plus

Окрім поодиноких думок, що цьогорічних інновацій назбирається на модель під номером 7, більшість експертів та неекспертів впевнено стверджували, що iPhone лише вдосконалять. Так і сталося. І тут навіть немає про що сперечатися: судячи із презентації, смартфон справді покращили. Нехай він ззовні залишився практично таким же, та працювати почав трохи по-іншому.

Для себе я виділила два основних вдосконалення: реакція на силу натиску та постійна робота Siri. Упустимо покращення камер, бо вони не особливо зачіпають за живе типового користувача iPhone, оскільки фотографії на смартфоні вже декілька поколінь виглядають дуже добре і не відчувається суттєвий контраст. Але чи достатньо цих новинок, щоб користувач захотів придбати собі 6s? Звісно достатньо – кредиту довіри покупців купертінівцям вистачить ще надовго.

А тепер до нехорошого. Технологію Force Touch охрестили 3D Touch і подали як щось, про що весь світ не здогадувався. Ну звісно, ми ж чекали Force Touch, між ними ще й є мінімальна різниця. Apple, серйозно? Складається враження, що це просто маневр, аби не признавати, що багато новинок не вдалося втримати в таємниці. Поява Force Touch на iPhone абсолютно логічна, оскільки технологія вже є на Apple Watch і MacBook.

Чутки про корпус в кольорі Rose Gold вже давно ширилися мережею, і у нього навіть непогані шанси стати найбільш продаваним. Більшість того, що ми з вами місяцями читали про iPhone у вигляді “шпигунських” інсайдів, виявилося правдою. Можливо, дехто в захваті від нового відтінку, бо золотий корпус зустріли саме так. Але блог пише людина, яка упереджено нелюбить ні золотого iPhone, ні тепер золото-рожевого.

Та все ж, iPhone 6s провальною моделлю я не вважаю, а сумнівів щодо того, чи купуватимуть її у мене і зовсім немає.

Apple TV

Золотий вік телебачення, Карл. Золотий. Вік. Телебачення. Саме так купертінівці агрументували повне оновлення своєї телевізійної приставки. Apple, серйозно?

Apple TV завжди була непріоритетним проектом компанії, на якому не планувати багато заробити. Чи то через думку, що не купуватимуть, чи через бажання зосередитися на реальних інноваціях. Так, приставка наче класна: там красиві відео-заставочки, розумна помічниця Siri і навіть ігри, в які можна зіграти пультом. Але чому ж не покидає думка що з такими продуктами ми робимо крок назад? Чи воно лише у мене?

iPad Pro

Якщо з iPhone у Apple справи йдуть ще непогано, то про iPad такого не скажеш. Компанії стає все складніше конкурувати самій з собою, і, можливо, тому вони йдуть на якісь дурні вчинки, на кшталт стилуса чи фізичної клавіатури.

Тепер ми з вами отримали можливість придбати собі величезний iPad з діагоналлю 12,9 дюймів, до якого за $99 можна докупити революційний Apple Pencil та обкладинку-клавіатуру ще за $169. І це нічого, що Стів Джобс під час презентації першого iPad розкритикував стилус і назвав ідею його використання провальною. Враження, наче компанія оклигала після втрати ідейного лідера і всі там побачили, що гребти грошенята можна і по-своєму, а не так, як казав Стів. Apple, серйозно?

Цей напрям виглядає протилежним від інновацій. У мережі вже жартують, що найближчими роками нам презентують факс і пейджер, просто інноваційний, бо від Apple.

Зверніть увагу на те, яким чином заряджається Apple Pencil. Або я чогось не розумію, або зарядити стилус в сумці (що логічно) неможливо, оскільки при заряді Apple Pencil просто випирає з iPad на всю свою довжину. Продумано.

Аргументи на захист iPad Pro, звісно, можна знайти. Наприклад мені, як архітектору, дуже цікаво наскільки зручним було би використовувати планшет для креслення. Те ж мабуть відчувають ілюстратори, графічні дизайнери та люди схожих професій. На презентації також непогано презентували роботу iPad Pro з фоторедактором. Але говорити про ці сторони нового iPad, як виключно позитивні, рано. Для цього треба спочатку спробувати покористуватися ним і оцінити їх на практиці.

Якщо в успішності iPhone 6s я впевнена, то про iPad Pro можу сказати протилежне. Для мене це такий собі iPhone 5c ­– нелогічний та нішевий, на любителя.

Як висновок, хотілося би повторитись про кредит довіри – він ще далеко не вичерпаний. Тому, незважаючи на провали та неоднозначні рішення компанії, багато хто із нас понарікає-пообурюється, а потім при нагоді піде і купить собі iPhone 6s. Бо врешті-решт, він не такий вже і поганий :)

Читайте також: Apple представила новинки: 12,9-дюймовий планшет і "фотографії від Гаррі Поттера" для iPhone6