Заклад існує з 2001 року. У 2009-му Київрада ухвалила рішення створити на базі міні-гуртожитку комунальну установу - комплекс соціальної адаптації. Втім, передати будинок у користування притулку забули.

“Від рішення Київради минув 21 місяць, і сьогодні у нас немає приміщення, яке ми могли б сказати, що це наше приміщення і воно у нас в оперативному управлінні. Не виконане рішення 2009 року”, - каже директор міні-гуртожитку Раїса Пиленко.

Існує й інше рішення міськвлади, - кажуть в притулку. У 2007-му земельну ділянку, на якій розташована соціальна установа, передали інвесторові з правом знесення споруди.

“Без подання головного управління комунальної власності сама Київська міська рада не може приймати ніяких рішень. І на сьогодні, я думаю, це не позиція виконавчого органу, я думаю, це пов’язано з тим, що проводилось перепризначення, призначення, звільнення керівництва комунальної установи”, - каже голова комісії Київради з питань охорони здоров’я і соціального захисту Алла Шлапак.

Міні-гуртожиток - друга домівка для 16-ти розумово-неповносправних. Поки їхні батьки на роботі, під наглядом соціальних працівників вони тут працюють і навчаються.

“Вони ходять на екскурсію, вони ходять в театр, вони живуть тут. В них тут в кожного своя окрема кімната, вони кажуть, що тут їх дім, і справді це їхній другий дім”, - розповідає мати вихованця міні-гуртожитку Олена Шарпова.

“В мене тут друзі є, тьотя Аня є, я дома не хочу бути, мені тут подобається. Навіщо мені додому йти, якщо мені тут подобається”, - каже вихованець міні-гуртожитку Кирил.

Майже два роки комплекс подовжував короткострокові договори оренди. Термін чергової угоди спливає за місяць.