Як саме змінювались професійний розвиток, роль, образ, інтереси та захоплення жінок за 100 років.

“Мета нашої виставки - не просто показати, що ось жінка, яка багато значить, а показати, що роль жінки змінюється, і Україна, як би то не було, як би держава до цього не ставилась, але роль жінки змінюється, тому що є тенденція, необхідно людину розглядати як особистість”, - каже експерт програми рівних можливостей та прав жінок ООН Михайло Корюкалов.

Сучасна жінка значно відрізняється від своєї історичної попередниці, - зауважують організатори експозиції. Сьогодні її роль не обмежується лише материнством, як це було на початку ХХ століття.

“В нашому відомстві 65% співробітників - жінки. Я працюю з ранку до ночі з жінками, і це мої головні помічниці”, - каже заступник міністра у справах сім'ї, молоді та спорту Сергій Глущенко.

Водночас, експерти зауважують, що жінки в Україні погано представлені у владі. Так, наприклад, серед депутатів їх лише 8%. І за цим показником Україна посідає 113 місце серед 130 країн світу.

“Права жінок в Україні і в Швеції однакові, просто справа в тому, що як вони ними користуються у нас, в Швеції 47% жінок у парламенті і 50% - в уряді”, - зазначив перший секретар посольства Швеції Мортен Енберг.

Економічна активність представниць прекрасної статі в Україні також нижча за європейський показник: 67% жінок працездатного віку працюють. В той час, як на Заході - 90.