Про це повідомляє УНІАН.

Причиною акції є те, що понад півтора місяці студентський та трудовий колектив Київського політехнічного інституту не можуть отримати офіційну відповідь від Міністерства освіти, коли буде оголошено конкурс на заміщення посади ректора КПІ, і хто буде з 1 листопада виконувачем обов’язків ректора, оскільки в цей день закінчується каденція чиного ректора.

Замість Табачника до студентів вийшов заступник міністра Петро Куликов.

Офіційної відповіді на питання студентів він дати не зміг, однак пообіцяв передати міністру резолюцію студентів.

В ній протестувальники вимагають, щоб з 1 листопада виконувачем обов’язків був нинішній ректор Михайло Згуровський, і щоб саме 1 листопада було оголошено конкурс на заміщення посади ректора.

Куликов пообіцяв надати офіційну відповідь 27 жовтня і повернувся у міністерство під вигуки студентів "Ганьба!" і "Фу!".

Якщо ж міністр призначить в.о. ректора якусь іншу особу, а не Згуровського, студенти обіцяють не пускати цю особу на територію КПІ.

У разі невиконання своїх вимог студенти оголосили, що страйкуватимуть безстроково.

Учасники акції подарували для міністра освіти Табачника унітаз і мішки туалетного паперу, які принесли з собою.

Студенти КПІ побоюються, що Табачник збирається "захопити" навчальний заклад бо конкурс на посаду ректора досі не оголошений, хоча термін повноважень чинного ректора закінчується 1 листопада.

Студенти пригрозили Міністерству освіти й науки "Сталінградом", якщо університету не дадуть вибрати ректора.

Зі свого боку, міністр науки й освіти Дмитро Табачник запевняє, що нового ректора університету "Київський політехнічний інститут" не нав'язує.