Хода була підкріплена молодіжними активістами та колегами з інших вишів. Вже під стінами самого університету мітингувальників зустрів викладацький склад - і гасла стали гострішими.

"Ми вийшли виразити свій протест проти подорожчання гуртожитків. Ми знаємо, що в багатьох вузах, наприклад в Драгоманова, гуртожитки дешевші", - каже активіст студентської профспілки Іван Шматко.

Студенти кажуть - умови проживання в гуртожитках посередні, а рівень стипендії не дозволятиме сплачувати підвищену суму.

"Стипендія підвищена - десь 700 гривень і платити половину за гуртожиток це несправедливо. Підвищить стипендію, тоді може буде якось змінюватися наше життя, бо на що жити? Від нас вимагають, щоб ми платили за літні місяці наперед, а де взяти 1000 гривень, ще й лякають виселенням - і де жити потім?" – каже студентка Настя.

У ректораті Університету Шевченка пояснюють - підвищення плати за гуртожитки не примха, а виконання наказів Міносвіти, Мінекономіки та Мінфіну. Адже тарифи на комунальні послуги та обслуговування будівель зросли усюди і університетські гуртожитки не виняток.

"Держава вимагає, щоб ті витрати які йдуть на гуртожиток - щоб їх сплачували студенти. Ви ж платите за консьєржку і за електрика, в ЖЕК, так само і тут - всі ці послуги перекладаються частково на студентів", - каже проректор КНУ ім. Т.Г.Шевченка Володимир Шевченко.

Відтак студенти обіцяють протестувати і надалі – кажуть, акції протесту тепер розгорнуть біля стін Міносвіти. Зазначимо, Університет Шевченка планує підвищити ціни на проживання у гуртожитках з 1 квітня. Якщо наразі студенти платили від 82 до 140 гривень за місяць, тепер доведеться віддавати від 170 до 300 гривень. Подібні підвищення цін очікує ще кілька вишів, зокрема КПІ та Університет Драгоманова.