Вже з восьмої ранку з десяток місцевих пенсіонерів та агресивно налаштованих молодиків зібралися біля штабу Чорноморського флоту в очікуванні на активістів “Студентського братства”.

Рішенням суду мітинг “Студентського братства” заборонили, про це державна виконавча служба та правоохоронці попередили активістів, як тільки вони з’явилися біля штабу Чорноморського флоту.

“Ми не робимо пішу ходу. У нас неорганізована акція, кожен громадянин України має право на день Незалежності бути з державним прапором України в будь-який точці держави”, - каже учасник акції.

Після цього молоді люди вирішили пройтися вулицями Севастополя, але натрапили на спротив проросійських севастопольців. Правоохоронцям вдалося попередити сутички між сторонами. Міліція запевнила - заклики, що лунали від севастопольців, були зафіксовані та отримають правову оцінку.

“Ми планували відзначення Дня незалежності України в Севастополі адже на 20-річчя волі нашої держави є на що звернути увагу нашій владі, громадськості, бо є загроза з боку Чорноморського флоту, який захопив 5 тисяч об’єктів абсолютно незаконно без жодного договору оренди, яка передбачена Конституцією”, - каже голова ГО "Студентське братство" Олег Яценко.

Спільна кілька кілометрова прогулянка завершилась біля Графської пристані у центрі міста, де сторони розійшлися миром, залишившись кожен при своїх думках. За годину у центрі Севастополя вже мирно й без образ місцева молодь, яка самоорганізувалася через соціальні мережі, почала роздавати державні символи.

“Показати, що севастопольці також солідарні з іншими регіонами та мешканцями України в святкування Дня Незалежності України”, - каже громадський діяч Дмитро Білоцерковец.

Організаторам акції вдалося за місяць зібрати близько 4 тисяч гривень та закупити півтори тисячі прапорів та тисячу жовто-блакитних проклейок.