Таке рішення 24 червня ухвалила трійка суддів Шостого апеляційного адміністративного суду у складі головуючого судді Андрія Парінова, Олександра Беспалова та Наталії Літвіної, повідомляють "Наші гроші".

Читайте також: Суд дозволив Роману Насірову знову користуватись закордонним паспортом

Судді вирішили, що Насіров мав повноваження ухвалювати рішення про розстрочення податкового боргу фірмам без обмежень у сумі та в межах одного бюджетного року.

При цьому він не повинен був аналізувати фінансовий стан фірм, яким надавалася розстрочка. Також суд встановив, що Насіров не міг відмовити у розстрочці за наявності позитивного висновку територіальних органів ДФС.

"Фактично, дане рішення і його підтвердження в апеляції дає Роману Насірову можливість перекласти відповідальність за надання розстрочок компаніям Онищенка на керівників місцевих держподаткових інспекцій. Сам він у такому випадку виступає лише як особа, яка затвердила висновки, надані місцевими ДПІ", – пише видання.

У чому звинувачують Романа Насірова?Екс-голову ДФС підозрюють в ухваленні низки незаконних рішень щодо розтермінування рентних платежів на суму у понад 2 мільярди гривень для компаній, підконтрольних нардепу-втікачу Олександру Онищенку.

Сам Насіров запевняв, що таким чином "зміг детінізувати частину збору податків і заробити державі 170 мільярдів гривень".

Під час слідчих дій також було з'ясовано, що окрім українського паспорта у головного фіскала є і паспорт громадянина Великої Британії.