Засудили, щоб звільнити. Засудженого в Німеччині до п'яти років в'язниці за співпрацю з нацистам Івана Дем'янюка відпустили з-під варти до розгляду судом апеляції його захисту. Суд у Мюнхені ухвалив таке рішення зважаючи на похилий вік Дем'янюка, якому 91 рік.

Суддя заявив, що засудженого відпустять, оскільки він вже провів два роки, чекаючи завершення судового процесу. Раніше німецька Феміда визнала Дем’янюка винним у причетності до масового знищення євреїв під час Другої світової війни у концтаборі “Собібор”.

За версією слідства, виходець з України добровільно став охоронцем табору після того, як потрапив у полон до нацистів. Через свою жорстокість, впевнені слідчі, саме Дем'янюк був відомий серед ув'язнених “Собібора” як Іван Грозний.

" Дем'янюк був частиною машини смерті, він є співучасником вбивств, докази неспростовні. І родичі жертв нацизму переконані, що будь-хто, хто брав участь у знищенні їхніх сімей, має понести відповідальність", - сказав адвокат родичів жертв “Собібора” Корнеліус Нестлер.

Сам обвинувачений свою провину заперечує. Тієї ж думки і адвокати засудженого.

"Ні, суд був несправедливим в усіх сенсах цього слова. Іван Дем’янюк є цапом-відбувайлом для німців. Він має заплатити за усі гріхи, які вони скоїли в минулому, а це не правосуддя", - каже адвокат І.Дем’янюка Ульріх Буш.

Процес над виходцем з України розпочався в Німеччині 30 листопада 2009 року після його депортації із США. У 1986 році влада Сполучених Штатів екстрадувала Дем’янюка в Ізраїль, де його засудили до смертної кари. Однак, згодом обвинувачення було знято