Райсуд розглянув адміністративний позов Сумської міської організації КПУ до Сумської міської ради про визнання незаконними і скасування рішень Сумської міської ради від 29 травня 2013 року "Про демонтаж пам'ятника (бюста) В.І.Леніну, який розташований за адресою Суми, вул. Миру, 28" і "Про пам'ятник Герасиму Кондратьєву — засновнику міста Суми, полковнику Сумського козацького полку і пам'ятний знак засновникам міста".

Читайте також: На Черкащині розвалився пам'ятник Леніну: його залишки демонтують

Такі рішення передбачають демонтаж і переробку пам'ятника Леніну, розташованого в урочищі «Дуровщина», а також виготовлення пам'ятника Герасиму Кондратьєву — засновнику Сум і пам'ятного знаку засновникам міста.

Суд відмовив у позові у зв'язку з необґрунтованістю. Наразі ухвала суду ще не набула чинності. Водночас, представник міської організації КПУ — адвокат Дмитро Коломієць заявив, що на це рішення готуватиметься апеляція.

Нагадаємо, згідно із рішенням апеляційного суду Житомирщини, без змін залишилося рішення від 15 лютого 2013 року Новоград-Волинської міськради, яке передбачало демонтаж пам'ятника Володимирові Леніну.