Зокрема, канцлер Німеччини Ангела Меркель закликала до припинення вогню, щоб створити умови для об'єктивного розслідування. При цьому канцлер наголошує на безальтернативності діалогу з Володимиром Путіним.
Австралія різко розкритикувала Москву за її позицію щодо збитого літака. Як заявив прем'єр-міністр Австралії Тоні Еббот, Росія поспішила перекласти усю провину на Україну. За його словами, літак не впав унаслідок аварії, а був збитий на підконтрольній проросійськими бойовиками території.
Своєю чергою Нідерланди, що втратили найбільше громадян у цій катастрофі, негайно скеровують до України представників Нідерландської ради безпеки для участі в розслідуванні.
Дізнатися, що трапилося — вкрай важливо. Загинуло багато наших громадян. Тому дуже важливою є участь Нідерландів у міжнародному розслідуванні, яке якомога швидше має бути проведене на місці катастрофи,
— каже міністр юстиції Нідерландів Іво Опстельтен.
На схід України групу фахівців у складі 62-х медиків, представників королівських повітряних сил Малайзії та Малайзійських авіаліній, уже направила влада країни. Вони займатимуться, передусім, ідентифікацією жертв трагедії.
Як відомо, на території України поблизу кордону з РФ збили малайзійський лайнер. Загинули усі пасажири та члени екіпажу.
За словами радника Міністра внутрішніх справ Антона Геращенка, цивільний літак над Торезом збили проросійські бойовики із зенітно-ракетного комплексу "Бук".
За даними МЗС України, на місці авіакатастрофи малайзійського “Боїнга-777”, що впав у Донецькій області, знайдені тіла 181 загиблого.
Компанія “Malaysia Airlines” втановила громадянство 257-ми осіб із 298-ми, які перебували на борту збитого в Донецькій області літака “Боїнг-777”.
Президент України Петро Порошенко назвав цю катастрофу терактом.
У свою чергу, президент Росії Володимир Путін поклав відповідальність за катастрофу малайзійського літака на Україну.