Зокрема, повідомляють про триста загиблих лише на узбережжі поблизу міста Сендай. Та це число зростатиме. Адже повідомляють про майже 90 тисяч осіб, які зниклими безвісти. Українське МЗС повідомляє, що серед потерпілих та загиблих українців немає. Сила підземних поштовхів, епіцентр яких був у Тихому океані на схід від японського острова Хонсю, сягала 8,9 бала.

Після першого землетрусу регулярно відбуваються повторні поштовхи. Землетрус спричинив руйнівне цунамі. Десятиметрові хвилі накрили північно-східне узбережжя Японії. Вони змітали легкові автомобілі, вантажівки, і навіть потяг та будинки у прибережних районах. У місті Сендай, що є адміністративним центром префектури Міяґі, вода накрила аеропорт, залито злітні смуги, зруйнований морський порт.

Зупинила свою роботу АЕС "Оннагава", на станції виникла пожежа. За попередніми даними, витоку радіації не було. Пожежі також спалахнули і в інших частинах Японії, зокрема зайнялося сховище нафтопродуктів на околицях Токіо. У префектурі Івате частково у море обвалилася швидкісна магістраль.

Коливання відчули і мешканці японської столиці. Без електрики внаслідок землетрусу в Токіо залишились мільйони людей. У префектурі Фукусіма прорвало дамбу. вода змивала будинки та машини. Генсек ООН Пан Гі Мун висловив співчуття японському народу і завив, що організація надасть допомогу Токіо. Його заяву підтримали й інші світові лідери.

“Хочу висловити від імені французької нації солідарність з японським народом. Франція готова надати будь-яку допомогу владі Японії”, - каже президент Франції Ніколя Саркозі.

“Найперше ми висловлюємо співчуття японському народу. Ми отримали жахливе нагадування про силу природи. Я вже попросив свій уряд визначитися, чим ми можемо допомогти”, - каже прем’єр-міністр Великої Британії Девід Кемерон.

Цунамі загрожувало понад 50 країнам - Росії, Мексиці, Австралії, Новій Зеландії, Чилі, Еквадору, Колумбії, Перу. Хвилі висотою близько метра уже досягнули гавайських островів. Через можливість затоплення евакуювали населення з Курильських островів.

Японські фахівці прогнозують подальші підземні поштовхи на острові Хонсю силою більше 7 балів впродовж місяця. Сейсмологи також повідомили, що внаслідок землетрусу вісь землі змістилася на 10 сантиметрів.