Озброєння танка "Оплот" складається з 125-міліметрової гармати, спареного та зенітного кулеметів. Башта з гарматою повертається на 180 градусів менш, ніж за 5 секунд і може здійснити 40 пострілів. У розпорядженні екіпажу також автомати та гранати.

Броня танка "Оплот" комбінована – складається з броньових листів та керамічних матеріалів. Це дозволяє витримувати обстріл практично всіх сучасних боєприпасів, які зараз є в арсеналах інших армій.

Т-84 також може встановлювати димову завісу. Для цього дизельне паливо впорскується у систему вихлопу двигуна.

Щоб танк не виявили на полі бою, встановлене антирадарне покриття. Окрім того, "Оплот" попереджає екіпаж про загрозу застосування засобів ураження, які наводяться за допомогою лазерного променя.

Усі ці пункти забезпечують танку довгі роки експлуатації. Потурбувались розробники і про безпеку екіпажу. Радіоактивний пил, отруйні й бактеріологічні речовин не мають шансів потрапити у кабіну "Оплота".

І наостанок – не менш важливий пункт: маневреність. Маючи вагу у 51 тонну, "Оплот" може похвалитися чудовою рухливістю. Український дизельний двигун потужністю 1 200 кінських сил забезпечує максимальну швидкість 70 кілометрів на годину.

Не страшні танку 3-метрові рови, ані метрові вертикальні стіни. Здатний виконувати запаморочливі стрибки з трампліна й перепливати водойми завглибшки 5 метрів. Більше того, під водою танк може пробути аж 10 годин.

Читайте також: На що здатна гордість українського оборонпрому — БТР-4 "Буцефал"

Невибаглива українська машина й до кліматичних умов. Якщо треба, працюватиме і при температурі -40 градусів. А доставлять її в пустелю із 50-градусною спекою – продемонструє такі ж відмінні бойові характеристики.