Парламентарій нагадав, що в 2003 році Муамар. Каддафі був нагороджений орденом князя Ярослава Мудрого I ступеня, а в 2008 році орденом Богдана Хмельницького I ступеня.

За його словами, вручення нагород главам іноземних держав є загальноприйнятою міжнародною практикою.

"Разом з тим, у виняткових випадках, можливий відгук таких державних нагород, як це сталося у випадку з Муаммаром Каддафі у 2007 році, коли Болгарія відкликала Софійську медаль пошани за смертний вирок п'яти болгарським медсестрам, які працювали в Лівії", — зазначив народний депутат.

"Україна має засудити застосування лівійським режимом військової сили проти свого народу. Це можливо зробити, в тому числі і шляхом позбавлення Муаммара Каддафі державних нагород Україна", — йдеться у зверненні.

На думку Бориса Тарасюка, відмова позбавити Каддафі державних нагород України дискредитує всю українську нагородну систему і кавалерів зазначених орденів, а отже, завдасть шкоди іміджу України у світі.

"Демократія та стабільність у Лівії відповідають національним інтересам України. Саме з такою країною можливе тривале й плідне співробітництво. Українські інтереси в Лівії можуть бути забезпечені лише шляхом співробітництва з легітимним і демократично обраним урядом цієї країни", — підкреслив політик.