Підвал з тортурами, середньовічна і досі чинна криниця, вежа смертників, виграна найбільша битва у Східній Європі – що з цікаво приховує у собі фортеця, розташована за 60 кілометрів від Чернівців. Детальніше про це читайте у сюжеті журналістів 24 каналу.

Цікаво Одна з найбільших областей України: цікаві місця в Чернігівській області

Одне із чудес України

Ще у 10-му столітті там був Хотинський форт, який побудував князь Володимиром. А через 300 років на цьому місці почали споруджувати фортецю. Зараз цей архітектурний ансамбль визнали одним з чудес України.


Хотинська фортеця / Фото "ТамТур"

Від Києва до Хотина – 460 кілометрів, від Кам'янця-Подільського – 30 кілометрів, від Чернівців – 60 кілометрів. Фортецю видно здалеку, її масштаби вражають. Тут знімали такі фільми:

  • "Тарас Бульба",
  • "Захар Беркут",
  • "Балада про доблесного лицаря Айвенго",
  • "Три мушкетери".

На подвір'ї замку розташована казарма, церква та криниця.


Подвір'я Хотинської фортеці / Фото "Яскраве сонце"

Зі східного боку височіє Східна вежа або "вежа смертників". Міфи породили моторошні історії, які так і не підтверджені документально. Кажуть, свого часу в одній зі споруд замкового комплексу були навіть знамениті турецькі лазні з басейном. Принаймні археологи знайшли рештки керамічних труб для водовідведення та каналізації.

Битва на чолі з Сагайдачним

У 1621 році під стінами фортеці відбулась одна з найбільших битв Східної Європи. Бій на чолі з гетьманом Петром Сагайдачним став символом козацької звитяги. Бились 150 тисяч яничарів проти 70 тисяч польських вояків з козаками. Згодом Османська імперія програла.

Читайте також Куди поїхати на вихідні в Україні: добірка найцікавіших місць

За рік фортецю зазвичай відвідує до 100 тисяч туристів. Та через карантин – стежки починають заростати.