Представлено фантастичний голографічний стіл ціною 10 тисяч доларів: відео

Ілюстративне фото / Скріншот

Австралійська компанія Voxon Photonics розробила технологію створення голографічних зображень, які ширяють у повітрі. Щоб їх побачити, не потрібні окуляри чи гарнітура, а дивитися можна з будь-якого боку.

Фантастичні фільми давно дражнять нас голографічними столами, за якими можна грати в тривимірні шахи або будувати плани вторгнення в зоряні системи. Технології віртуальної і доповненої реальності вже навчилися частково відтворювати ці можливості, але вимагають окулярів або гарнітур, які ускладнюють живе спілкування між людьми.

Не пропустіть: Великий розмір та незвичайний дизайн: у мережі з'явилося перше фото Sony PlayStation 5

Як працює стіл з майбутнього

Винахід австралійської Voxon Photonics відрізняється тим, що не вимагає ніяких додаткових гарнітур, повідомляє New Atlas. Стіл VX1 працює майже так само, як у "Зоряних війнах", хіба що поверх нього встановлено скляний купол. Усередині виникає голографічне зображення розміром 18×18×18 сантиметрів – це може бути тривимірна фігура, карта ігрового світу або візуалізація інтерактивних даних.

Самі ж розробники описують цю технологію як тривимірний друк зображень в повітрі. Система розбиває 3D-форми на окремі горизонтальні шари, а потім проєктує їх усередині півсфери зі швидкістю 30 кадрів в секунду. У підсумку виходить реалістичне зображення, що ширяє у повітрі.

Демонстрація роботи стола від Voxon:

Реалізація проєкту

VX1 вже добре зарекомендував себе у відображенні даних і графіків, презентацій, демонстрації медичних знімків і, зрозуміло, в іграх. Система підтримує ігровий рушій Unity та здатна працювати з Kinect, тому що стіл можна використовувати для ігор в 3D – від шахів до Тетриса. Ще одна сфера застосування технології – реклама. Тривимірні фігури можуть з'являтися на поверхні годинників, на столиках в кафе або барі та в салоні автомобіля.

Компанія вже розробляє голографічний відеофон, в якому використовується камера Kinect з приставки Xbox. Вона транслює зображення співрозмовника і створює фігуру зі світла.

Стіл VX1 можна придбати за 10 тисяч доларів, але поки їх виготовляють лише за індивідуальним замовленням.

Більше новин, що стосуються подій зі світу технологій, ґаджетів, штучного інтелекту, а також космосу читайте у розділі Техно

powered by lun.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі
Залиште відгук