REDMOND – українська торговельна марка, яка стала відома споживачу в першу чергу через те, що вона випускає стильну побутову техніку високої якості. Оригінальна техніка REDMOND виробляється на китайському заводі Zhongshan Redcon Electric Appliance Co. Ltd, розташованому в місті Чжуншань, що у провінції Гуандун. Сучасне обладнання та провідні технології, які використовуються на цьому заводі, дають змогу виробляти сучасну техніку REDMOND, яка проходить обов’язковий контроль з боку кваліфікованих українських спеціалістів у віддаленому форматі.

Читайте також "Санкційні аномалії": що відбувається з експортом та імпортом в Росію

Як зрозуміти, що ви купуєте оригінал

На сьогодні, права на торговельну марку REDMOND в Україні належать українській компанії "Річ-Маркет". Саме це українською мовою вказано на фірмовій заводській упаковці кожного продукту REDMOND, що реалізується офіційно в нашій країні. До того ж з 2021 року техніка REDMOND, яка офіційно постачається в Україну, згідно з вимогами "мовного закону", має український інтерфейс, а ось контрафактна техніка, яка імпортується з Росії, не має української мови. Таким чином також можна відрізняти підробку від оригіналу.

Якщо ж на упаковці будь-якого товару, що реалізується в Україні під торговельною маркою REDMOND цього не вказано, то, скоріше за все, цей товар контрафактний, і завезений він з Росії. Якість такої техніки суттєво відрізняється від якості оригінальної продукції REDMOND. Крім цього, коли ви купуєте контрафакт, ви допомагаєте Росії заробляти гроші, які вона витрачає на війну в Україні. Саме з цієї причини виробник закликає звертати увагу на назву імпортера перед покупкою, а також на місцезнаходження виробника.

Вся побутова техніка REDMOND, що офіційно продається в Україні під цією торговельною маркою виробляється в Китаї. Для реалізації цієї техніки в Україні, необхідне відповідне реєстраційне свідоцтво на торговельну марку, яке було належним чином оформлене згідно з діючими законами. Однак, як показує практика, сьогодні на українському ринку реалізується не тільки оригінальна продукція REDMOND, але і підробки, завезені до нашої країни російськими імпортерами. Можливість завозити свої товари в Україну вони отримують завдяки наявності у них незаконного свідоцтва на торговельну марку REDMOND.

Порушення авторських прав та незаконний імпорт: як Росія привласнила українську ТМ

Незаконність свідоцтва, яке використовується російськими імпортерами вже підтверджена у судовому порядку. Зокрема, за рішенням судів, по справі №910/19933/17 було зафіксовано порушення інтелектуальних прав власності на назву REDMOND. Це стосується порушення авторських прав в зареєстрованих свідоцтвах на торговельну марку які в реєстрі мають номери №190555, №159383 та №262734. Тобто, як підтверджено в суді, ті компанії, які реєстрували торговельні знаки, під відповідними номерами, не мали та не мають права на їх використання в Україні, адже українська компанія раніше зареєструвала відповідну торговельну марку під номером №238818, щоб захистити свої права. Проте, як виявилося, цього було недостатньо і якимось чином вище перелічені торгові знаки також знаходяться в базі Державного реєстру торговельних марок.

У цьому випадку йдеться саме про ті компанії, що незаконно імпортують техніку REDMOND з Росії і продають її в Україні, не маючи на це законних прав. Крім того, ці компанії розміщують в інтернеті матеріали, де позиціюють себе як виключних постачальників оригінальної техніки REDMOND в Україні. Це твердження не відповідає дійсності, і це доказано в судовому порядку.

Торговельна марка, що знаходиться в Державному реєстрі торговельних марок під номером №238818 значиться як знак, який в Україні став добре відомим. Саме цей факт дозволяє власнику цієї торговельної марки, тобто українському підприємцеві, згідно з Законом України "Про охорону прав на знаки для товарів і послуг", цілком справедливо називати заяви імпортерів товарів з Росії неправомірними діями та проявом недобросовісної конкуренції.

У цій ситуації стає незрозуміло, хто з можновладців, навіть під час повномасштабної війни з Росією лобіює інтереси російського постачальника, чому в Державному реєстрі торговельних марок є ті торгові знаки, які там не можуть бути згідно з законом, та чому не припиняється продаж контрафакту під торговою маркою REDMOND, без наявності відповідних дозвільних документів. Наразі навіть рішення суду не може вплинути на цю ситуацію.