Також у випуску "Техніка війни" на 24 каналі:

Серед військових професій все частіше виділяють піхотних снайперів. Їх також називають марксменами або шарпшуторами, тобто влучними стрільцями. Працюють вони на малих та середніх дистанціях, де дістає стандартна зброя бійців підрозділу. Про історії снайперів йдеться у сюжеті "Техніки війни".

Головні новини України

► На Луганщині, внаслідок застосування ворогом трасувальних куль по сухій траві, загорілося понад 85 гектарів території. В епіцентрі опинилися населені пункти в районі Підлісного, Артема, Болотяного та Сєверодонецька. До гасіння залучили приблизно 500 військовослужбовців Збройних Сил України та понад 10 одиниць важкої інженерної та спецтехніки.

► Катастрофу Ан-26 на Харківщині розслідують комісії, призначені наказом Міністра оборони України. Бортові самописці знайшли у задовільному стані. Під контролем Державного бюро розслідувань триває дешифрування.

► Військово-морські сили отримали власний пункт базування у найбільшому в Україні порту "Південний". Там мають розмістити дивізіон патрульних катерів типу Island.

► Київський бронетанковий завод достроково виконав оборонне замовлення на ремонт бронетранспортерів. Міністерству оборони України передали 9 БТР-80.

► Перелік нових військових звань рядового, сержантського та старшинського складу набрав чинності 1 жовтня 2020 року. Звання прапорщика, старшого прапорщика, мічмана, старшого мічмана і старшини вже не використовуватимуть.

► На озброєнні українського війська – новий електронний комутатор сигналів РП-1. Його можна використовувати для дистанційного підриву інженерних боєприпасів.

► Конструкторське бюро "Артилерійське озброєння" допрацювало автоматичний гранатомет КБА-117 до піхотного варіанту. Він надійшов на озброєння українського війська у 2019 році.

► Окремий загін спецпризначення "Омега" Національної гвардії України озброївся пістолетами Glock 17 4-го покоління. Зброя австрійського походження споряджена набоєм 9 на 19 міліметрів Luger.

Головні новини світу

• Німецька торгова марка Concamo оголосила про вихід у продаж камуфляжу 2-го покоління у зеленій версії. Зараз лінія має 2 версії – лісний і демісезонний.

• Пресслужба держкорпорації Rostec оприлюднила відео випробувань нового екзоскелету. Пристрій, який важить 6 кілограмів, частково прихований під спорядженням та дозволяє переносити до 60 кілограмів.

• Армія Грузії оснащується американськими кулеметами М249. Міністр оборони Іраклі Гарібашвілі та командувач Силами оборони Грузії генерал-майор Георгій Матіашвілі ознайомились з цією зброєю в 4-й механізованій бригаді у Вазіані.

• Польське вагонобудівне підприємство та Військовий технологічний університет у Варшаві розробили інноваційний тип залізничного вагона-платформи Equos для перевезення важкої техніки, зокрема військової. Низькорамний вагон оснащений поворотною платформою із апарелями.

• На симпозіумі у Фленсбурзі під егідою сухопутних німецьких військ щодо проблем підтримки малого та середнього бізнесу оборонної промисловості, вперше презентували дослідний зразок демонстратора бойової машини FFG Genesis. БТР з гібридною силовою установкою для 12 бійців розробляли з 2017 року.

• Військово-повітряні сили Канади отримали перший 2-двигунний турбогвинтовий пошуково-рятувальний літак Airbus C295W. Заголом їх замовили 16 одиниць.