Нацрада отримала відповідні звернення. Рішення про перевірку схвалила 29 липня.

До теми Серіал "Свати" знову показують російською мовою: в Україні спалахнув скандал

Нацрада перевірить 2 телеканали

До Національної ради надійшли звернення від:

  • Служби безпеки України;
  • нардепа Ірини Геращенко та окремих народних депутатів України, переслане главою Ради Дмитром Разумковим.

Звернення надійшло щодо показу телеканалом "Дом" зображення мапи Росії із тимчасово окупованим Кримом.

Нацрада провела моніторинг та встановила, що:

  • 5 липня в ефірі телеканалу "Дом" зафіксували повтор передачі "Русский дневник", на початку та наприкінці якої була вищезгадана карта.
  • 12 – 17 та 20 – 24 липня Нацрада зафіксувала в ефірі "Інтера" 5 фільмів, які не можна показувати на території України. Зокрема, – "Сімнадцять миттєвостей весни", "Гостя з майбутнього", "Пригоди Шерлока Холмса і доктора Ватсона: Собака Баскервілів", "Пригоди Шерлока Холмса і доктора Ватсона: Двадцяте століття починається" і "Місце зустрічі змінити не можна".

Причина в тому, що їхніми учасниками є особи, прізвища яких внесено до Переліку осіб, які створюють загрозу нацбезпеці України. Це також є ознаками порушення закону "Про телебачення і радіомовлення".

Згідно з цими законодавчими нормами, не допускається трансляція аудіовізуальних творів із участю осіб, внесених до Переліку,
– пояснила Нацрада.

Там також нагадали, що телерадіокомпанія зобов'язана дотримуватися законодавства та вимог ліцензії.

Позапланові перевірки телеканалів "Дом" та "Інтер" проведуть у період із 13 по 27 серпня.

Що цьому передувало

  • 15 липня Нацрада уже призначила телеканалу "Інтер" позапланову безвиїзну перевірку через демонстрацію із 28 червня по 11 липня 11 фільмів за участі артистів, котрих внесено до Переліку.
  • 15 липня Нацрада наклала на канал "1+1" штраф у розмірі 71 488 гривень. Усе через трансляцію російського серіалу "Кухня" російською ж мовою.
  • 16 липня Нацрада також призначила перевірки телеканалам "НАШ" та "Максі-ТВ". Вони стосуватимуться поширення мови ворожнечі у висловлюваннях екснардепа Євгена Мураєва, які прозвучали в передачі "Важливе" 22 червня.