НКВД-исти виявили криївку у 1947-му році. Знищили її разом із Миколою Арсеничем і ще кількома повстанцями. Викопати ідентичний сховок вирішили за кілька метрів від старого.

Вирішили копати криївку вище десь на 20 метів. У звязку з тим, щоби не порушувати тої території, бо там можуть бути і якісь розтяжки. І якщо знайти щось, то його треба буде помістити в якийсь музей,
— розповідає керівник проекту.

Активісти розбили у лісі табір і взялись до справи. Копають сховок по черзі. Використовують лише саперні лопати, аби глина зі землею не обвалилася.

Земляний сховок матиме 6 метрів в глибину. Тут облаштують дві кімнати та коридор. Зараз копають земляний лаз у майбутню криївку.

Є тут і дівчата. Щоправда, до земляних робіт їх не залучають. Вони відповідальні за польову кухню та за атмосферу в таборі. Наймолодшому учаснику табору всього 8 років. Проте Руслан вже знає, що таке криївка.

Завершити роботу та облаштувати криївку планують до 14 жовтня - дня Святої Покрови і річниці створення УПА. А з цього року це ще й день захисника України. Потім тут мріють створити підземний музей.