Держава та приватні компанії сьогодні мають можливості забезпечити роботою і соціальною підтримкою значну частину фахівців-медиків, які покинули Лівію, вважає Сергій Тігіпко. Внаслідок громадянської війни, яка розгорнулася в Лівії, цю північноафриканську країну покинули понад 500 громадян України, в основному, фахівці-медики.

"Тепер потрібно зробити все можливе, щоб українці, які повернулися додому, не думали про те, як швидше поїхати на заробітки до Північної Африки чи інші регіони світу. Сьогодні вітчизняна медицина, серед іншого й приватні клініки, які швидко розвиваються, потребують кваліфікованих лікарів і медсестер, і готові надати їм гідні умови праці та оплату", — сказав віце-прем’єр.

Сергій Тігіпко додав, що тиждень тому доручив провести роботу з власниками великих комерційних клінік, і деякі з них вже виявили готовність прийняти на роботу медиків, які повернулися з Лівії.

"Нехай фахівці, які повернулися в Україну, виходять на зв’язок з Міністерством соціальної політики, і ми допоможемо вирішити всі питання їхнього працевлаштування, пенсійного забезпечення та соціальної адаптації", — заявив міністр соціальної політики.