Про це в ефірі 24 каналу розповів інвестиційний банкір Сергій Фурса. Він пояснив, що нема для української промисловості іншого газу, ніж імпортований.

Зверніть увагу Несолодкі часи: кондитерські компанії призупиняють виробництво – до чого тут ціни на газ

У підприємств є альтернатива

Підприємства, за словами Сергія Фурси, залежать від імпортних цін. Взимку 2020 року ціни були мінімальні, проте у 2021 році ціна поки що дійсно дуже висока.

Це трапляється інколи в ринковій економіці. Це тимчасове явище, такий стрибок цін. Вони просто мають змиритися з цим, отримувати збитки певний період розуміючи, що це тимчасове явище.

Сергій Фурса

Інвестиційний банкір

Водночас банкір додав, що питання надвисоких цін на газ не можна перекладати на плечі платників податків. У підприємств є альтернатива: вони можуть підвищити вартість власної продукції і перекласти частково на споживачів ті речі, які трапляються на ринку газу.

Фурса про стрибок цін на газ: дивіться відео

Кондитерські компанії призупиняють виробництво: коротко

  • У низці кондитерських компаній заявили про плани повністю або частково згорнути виробництво солодощів через надвисокі ціни на газ.
  • Зокрема, у профільній асоціації "Укркондпром" зазначили, що 22 грудня 2021 року ціна газу на біржі перевищила 73 тисячі гривень за тисячу кубометрів. Водночас вартість ресурсу зростала.
  • Прем'єр-міністр Денис Шмигаль повідомив, що уряд України вже розробляє механізми підтримки виробників соціальних продуктів та хлібопекарів. Відповідну заяву зробив.