"Як вивести країну з цього тупікового стану, з цього регресу, з цієї стагнації, руйнації економіки і соціальної сфери, в яку зараз Янукович і його оточення країну загнали. От про що я думаю. А не про те, де я буду завтра чи післязавтра", - каже лідер партії "Батьківщина" Юлія Тимошенко.

Сказала, як наврочила. Буквально за кілька хвилин стало відомо: на Тимошенко у внутрішньому подвір’ї слідчого відділення ГПУ вже чекає "автозак" та конвоїри в бронежилетах та масках на обличчі.

"На підставі рішення Печерського районного суду вона била затримана, з нею виконуються необхідні слідчі дії. Слідчий звернувся з поданням до суду, оскільки Юлія Володимирівна неодноразово зривала слідчі дії, про це багато разів ГПУ повідомляла і пресу", - каже начальник відділу Генпрокуратури Олег Пушкар.

За Тимошенко - горою. Колеги опозиціонерки по парламенту заблокували своїми автомобілями виїзд з внутрішнього двору Генпрокуратури. Народні ж прихильники колишньої прем’єрки влаштували стихійний мітинг.

Усвідомлення, що на Тимошенко таки можуть надіти кайдани, привело під стіни Генпрокуратури її чоловіка.

"Юля говорила, що можуть бути провокації, тому чекали, що щось повинно сьогодні бути, але не думали, що так довго це все буде", - каже чоловік Ю.Тимошенко Олександр Тимошенко.

Година за годиною - про Тимошенко жодної інформації.

"Ми не маємо зв’язку навіть з адвокатом, в якого або забрали телефон, або просто подавили зв’язок", - каже перший заступник голови партії "Батьківщина" Олександр Турчинов.

Ближче до вечора ГПУ офіційно прокоментувала ситуацію. Мовляв, арештовувати опозиціонерку не збиралися. А рішення Печерського райсуду столиці взяли про всяк випадок. Адже екс-урядовець могла погано поводитись.

"Таке рішення суду дійсно є і воно може бути звернене до виконання, фактично, сьогодні розслідування кримінальної справи закінчене і необхідності в арешті Тимошенко слідство не бачить", - каже перший заступник генерального прокурора України Ренат Кузьмін.

Сказано - зроблено. Після більш ніж шестигодинного перебування в застінках Генпрокуратури, Тимошенко таки відпустили. Однак чи на довго - не відомо, оскільки за словами її захисника наразі слідство розпочало процедуру зміни запобіжного заходу на арешт. Опозиціонерка виголосила прохання до Президента.

"Я вам співчуваю. Але не опускайтеся до такого низького рівня, щоб своїх опонентів, конкурентів кидати у в’язниці і таким чином утримуватися нечесно на Олімпі. Будьте хоч коли-небудь чоловіком, а не людиною, яка вибачте претендувала на чужі шапки", - каже лідер партії "Батьківщина" Юлія Тимошенко.

Наступний візит Юлії Тимошенко у ГПУ слідчий призначив на середу. Опозиціонерка буде ознайомлюватися з матеріалами порушеної проти неї кримінальної справи.