«Діаметр десь 80 сантиметрів з синцями. Це з якою силою треба било вдарити людину, щоб через ковдру, щоб було видно», - каже донька Тимошенко Євгенія Тимошенко.

“Вона зафіксувала те, що зробили ці люди - побої, синці і гематому - перед так званою комісією цієї установи, тобто перед медиками, і вони занесли цю інформацію, все ж таки думаючи про майбутнє, вони занесли в її особисту картку, і прокурор вчора, коли казав, що дійсно було якесь фізичне втручання, фізичне побиття було, тому що щось є в цій картці”, - сказав голова фракції БЮТ Андрій Кожемякін.

Карпачова підтверджує
Це саме бачила і омбудсмен Ніна Карпачова, яка вимагає від генпрокурора покарати тих, хто силою тягнув Тимошенко до лікарні.

"Вимагаю, перше, від Генерального прокурора України порушити кримінальну справу та відсторонити від виконання посадових обов’язків всіх причетних до цього ганебного брутального поводження з Юлією Тимошенко під час її конвоювання з колонії до медичної установи", — каже Уповноважена ВР з прав людини Ніна Карпачова.

«Синці на передпліччі, на лікті та в правій пахвині нижче живота. Я записав це в допоміжній записці в журналі і я вирішив це з’ясувати в прокуратурі».
— радник Уповноваженої ВР з прав людини Сергій Кудрук

Прокуратура проведе за заявою Тимошенко перевірку. Відповідне доручення Генпрокурор Віктор Пшонка дав обласному прокурору Харківщини Геннадію Тюріну. Той, зауважимо, напередодні вже заявляв, що екс-прем’єра у колонії ніхто не бив.

«Тюремники нічого не робили»
Інформацію про побиття засудженої заперечують і тюремники. Юлію Тимошенко, кажуть, ніхто пальцем не чіпав. Та й голодування, яке вона начебто оголосила, насправді не голодування.

«Є певна процедура, яка відбувається в колоніях для тих, хто оголосив голодування, тобто така особа поміщується в окреме приміщення, їй приносять три рази харчування — якщо відмовляється, це фіксується. Але коли людина каже, що я голодую — ну ми з вами теж можемо голодувати, але коли захочемо підійти до холодильника, і взяти звідти — ну, як воно буде? То тоді що це за голодування? Політичне, мабуть, не більше».
— перший заступник голови ДПтС України Сидоренко Сергій

Поставили Європу на вуха
Станом здоров’я української опозиціонерки занепокоєні у Європі. ПАРЄ вимагає негайно пустити до Тимошенко міжнародних дипломатів. Українське ж МЗС знову кличе для головної ув’язненої Качанівської колонії лікарів з Німеччини.

«Ми готові сприяти прибуттю німецьких лікарів в Україну вже вкотре і ми розраховуємо, звичайно, що найближчим часом це відбудеться».
— речник МЗС України Олександр Дикусаров

У Європарламенті тим часом закликають Юлію Тимошенко відмовитися від голодування з огляду на її хитке здоров’я.