З боку інвесторів документ підписали генеральний директор Cargill Мартін Шульдт і директор ТОВ "МВ Карго" Олександр Примак, з боку держави — глава АМПУ Андрій Амелін.

У Меморандумі закріплено намір американського зернотрейдера Каргілл придбати 51% акцій терміналу з перевалки зернових, після того як його побудує "МВ Карго" на землях, прилеглих до терміналів найбільшої стивідорної компанії "Трансінвестсервіс".

Привабливість інвестицій полягає в тому, що вони позитивно впливають на економіку на всіх рівнях. Новий термінал означає збільшення портових зборів, надходжень в місцевий та державний бюджети, а також більше високооплачуваної роботи для українців. Ми хочемо, щоб подібні проекти всесвітньо відомих компаній стали позитивним сигналом для бізнесу, який тільки готується зайти в Україну,
— прокоментував міністр інфраструктури Андрій Пивоварський.

Читайте також: Експерти: дефіцит зерна Україні не загрожує

ТОВ "МВ Карго" є компанією Групи "ТІС", до недавнього часу мала спільних співзасновників, за даними "Інтерфакс-Україна", в особі Єгора Гребенникова та Андрія Ставніцера, який був присутній на підписанні Меморандуму. Олександр Примак є екс-керівником філії компанії "ТІС" в Києві. Як повідомляє "Еспресо TV", Олександр Примак є екс-керівником філії компанії "ТІС" в Києві.

Враховуючи динаміку розвитку "ТІС", який сьогодні є найбільшим приватним портом України, а також заявлену ними інвестиційну програму з розвитку акваторії "Південного", участь такого партнера є підставою для успішної реалізації проекту.

Відповідно до Меморандуму, держава в особі АМПУ зобов'язана перед початком будівництва нового терміналу забезпечити відповідні глибини біля причалів. Наступним етапом після підписання Меморандуму про наміри стане спільне опрацювання договору про співпрацю, який буде визначати терміни виконання технічних параметрів проекту.

Запуск проекту передбачає будівництво двох черг терміналу, через який Каргілл буде здійснювати перевалку зернових і продуктів переробки. Перша черга терміналу розрахована на пропускну здатність до 5 мільйонів тонн, друга — 2-4 мільйони тонн. Запуск нового технологічного і глибоководного терміналу запланований на 2017 рік.

За даними Єдиного державного реєстру юридичних та фізичних осіб (ЄДР), ТОВ "МВ Карго" засноване в 2004 році, його засновником є компанія "Корнлекс Імпекс Лімітед" (КІПР). До цього періоду співзасновниками "М. В. Карго" були Валентина Мушинська, Єгор Гребенников і Андрій Ставніцер.