"Питання політичної корупції – одна з головних проблем парламенту, яку досі не виходить вирішити через відсутність правового та інституційного врегулювання цього питання. На жаль, українська політична корупція має місце в бідній країні з небідними депутатами, які спочатку клянуться на Біблії і статуті партії, але не витримують спокуси грошей чи тиску влади і зраджують своїх виборців, переходячи із фракції у фракцію та вмотивовуючи це різними причинами", - розповів на брифінгу Микола Томенко.

Про це повідомляє прес-служба "Батьківщини".

"Саме тому ми відгукнулись на звернення громадськості, щоб знайти правовий механізм відкликання народних депутатів", - додав опозиціонер.

За словами Томенка, що запровадити таку ініціативу можна шляхом ухвалення законопроекту про відкликання народних депутатів. Він пояснив: "Для того, щоб його ухвалити, необхідно внести зміни до 81 статті Конституції, щоб зафіксувати ще одну передумову для дострокового припинення депутатських повноважень – відкликання виборцями у порядку, визначеного законом, що приймається не менше ніж двома третинами конституційного складу Верховної Ради України".

"Надання виборцям реального механізму відкликання свого народного депутата, який зрадив своїм обіцянкам, своїй програмі, означатиме можливість попередження появи в Раді нових "тушок", введення політичної відповідальності, а також появу дієвого засобу боротьби з політичною корупцією", – наголосив Томенко.

До слова, нардеп Микола Томенко переконаний, що опозиція має пояснити українцям, які саме питання і для чого влада хоче винести на референдум. Адже якщо підтримають усі питання, винесені на ньому, Віктор Янукович залишиться при владі мінімум до 2020-го.