"Ми все частіше отримуємо інформацію з провладного середовища, яке міркує над унікальним, на їхню думку, варіантом новітнього трактування модного у буремні роки часів Російської імперії лозунгу "Ні миру, ні війни". З огляду на це, влада може піти на варіант, коли Президент розпустить нинішній парламент, а рішення про проведення позачергових виборів до ВР буде відкладено", - сказав Томенко.

Опозиціонер каже, що влада знайде причину для відкладання виборів. Починаючи від відсутності коштів і закінчуючи неможливістю визначити варіант виборчого законодавства, за яким проводяться позачергові вибори.

"З огляду на це, опозиція мусить аналізувати усі можливі альтернативи дій за сьогоднішньої ситуації, яка склалася. Очевидно, треба працювати над новим виборчим законодавством, щоб забезпечити демократичні вибори на засадах пропорційної системи з відкритими списками", - сказав він.

Один з лідерів "Батьківщини" каже, що варто домагатися одночасних перевиборів Ради і Президента.

"Мати чіткі гарантії того, що в разі невиходу із ситуації парламентської кризи, домагатися не лише розпуску парламенту, а і призначення гарантованих нових виборів до Верховної Ради. А в ідеалі - одночасних парламентських і президентських виборів", - вважає нардеп.

Томенко переконаний, якщо не буде гарантій, то Янукович може розпустити парламент і не призначати виборів.

"Не даремно у ЗМІ почалась масована атака з аргументами непотрібності парламенту загалом та депутатів зокрема, які начебто лише заважають президенту та уряду проводити реформи. Без парламенту і Президент, і уряд, і, власне, уся нинішня влада буде комфортно себе почувати, не маючи єдиного майданчика, на якому можна поінформувати про ситуацію в Україні та не допустити ухвалення тих чи інших антинародних рішень", - сказав він.

Нагадаємо, депутати з опозиційних фракцій блокували трибуну і президію парламенту протягом майже 3 тижнів - з 5 до 22 лютого. Вони вимагали ввести персональне голосування. Після розблокування, 22 лютого, провели одне пленарне засідання і пішли на перерву до 5 березня.

5 і 6 березня опозиція знову заблокувала трибуну Верховної Ради, протестуючи проти позову до суду щодо позбавлення депутатських повноважень народного депутата від фракції "Батьківщина", захисника екс-прем'єра Юлії Тимошенко Сергія Власенка.

Зараз вони тримають трибуну в блокаді вже в знак протесту проти позбавлення Власенка депутатських повноважень.