"Ця ідея представників Партії регіонів не нова. Час від часу такі пропозиції з'являються", - прокоментував Микола Томенко агентству "Інтерфакс-Україна" проект закону Володимира Олійника, згідно з яким має посилитись контроль за наповненням сайтів в Інтернеті.

Томенко наголосив, що з огляду на те, як часто чиновники висловлюють невдоволення діяльністю засобів масової інформації або подають до суду на неугодні ЗМІ, "можна прогнозувати, що в разі ухвалення цього закону в інтернет-просторі залишиться тільки кілька сайтів - сайт президента України, сайт Партії регіонів і ще кілька сайтів братніх структур, а решту буде заборонено".

"У більшості інформаційних агентств та інтернет-видань незлим тихим словом згадується діяльність влади й особливо - діяльність чиновників, при нашій далекій від ідеалу судовій системі за короткий період може бути заблокований увесь інтернет-простір", - прогнозує опозиціонер.

На думку Томенка, єдиним цивілізованим виходом із цієї ситуації стане "саморегуляція інтернет-видань".

"Сама інтернет-спільнота має визначати правила поведінки й не допускати використання Інтернету для розпалювання міжнаціональної, міжрелігійної ворожнечі або провокування конфліктів", - зауважив нардеп.

Нагадаємо, на минулому тижні до Верховної Ради подали проект закону, у разі прийняття якого провайдери змушені будуть блокувати доступ до ресурсів, що пропагують міжнаціональну ворожнечу, жорстокість, або порушують права і свободи громадян.