Козаки

Як тільки на екранах з'являлися: Тур , Грай та Око, дорослі й діти миттєво прикипали до екранів телевізорів. Незмінним успіхом користувались усі 9 серій легендарного мультика: про футбол, хокей, інопланетян, турків та куліш. Ідею намалювати пригоди козаків підказав у листі один із глядачів.

Земля

Фільм, який в українському прокаті протримався всього 9 днів, а за кордоном після кожного показу зривав хвилю оплесків. Фільм "Земля" Олександра Довженка. Кінокритики не могли стримати свого захоплення. Після прем’єри у Берліні про українського режисера з'явилося 48 статей, а у Венеції його в один голос називали "Гомером кіно".

В бій ідуть лише "старі"

Сценарій фільму написав легендарний уродженець Слов'янська Леонід Биков. Він сам став виконавцем головної ролі й режисером-постановником. Кіно було зняте на кіностудії імені Олександра Довженка та у мальовничих полях Чернігівщини. Ідея зняти фільм про військових льотчиків з’явилася ще під час війни. Майбутній актор марив небом, але через низький зріст у льотне училище його не прийняли.

Дивіться також: ТОП-5 відкриттів українців, які змінили світ

Студія "Укранімафільм"

Мультфільми студії "Укранімафільм" стали прикрасою дитинства не одного покоління і навіть досі залишаються популярними. 1959-ого режисер Іполит Лазарчук згуртував десяток талановитих студентів, які, окрім університетської теорії, більше нічого не знали. Зате в майбутньому титри з їхніми іменами читатимуть мільйони дітлахів у всьому Союзі.

За двома зайцями

Зараз це гордість українського кіно, а от 50 років тому в успіх фільму "За двома зайцями" ніхто не вірив. Прочитавши сценарій, чиновники з міністерства культури обурювалися: "Де ж тут сільське господарство, де побудова соціалізму?" Та режисер узяв хитрістю. Запевнив, що фільм висміюватиме стиляг, які тоді наважилися принести в країну комунізму буржуазні віяння моди. Аргумент звучав переконливо.

Фільм став справжньою сенсацією в усьому Радянському Союзі, тож приголомшені партійні чиновники наказали зробити російський дубляж, а от український сховати.