До походу в гори треба ретельно готуватися. І не важливо, це Кавказ чи Гімалаї. А, можливо, такі дружні і знайомі нам Карпати.

Якщо йдеться про підкорення однієї вершини й повернення на базу, то в рюкзак треба покласти найнеобхідніше:

  1. Воду
  2. Кілька енергетичних шоколадних батончиків чи невибагливу їжу
  3. Аптечку для форс-мажорних ситуацій.

Не забудьте про елементарний посуд та предмети особистої гігієни.

Коли ж похід довготривалий, то, окрім найнеобхіднішого, беріть намет, спальний мішок або термобілизну.

Дивіться також: Світ на смак: коли їжа — це не тільки шлях до серця чоловіка

У будь-якому випадку знадобиться зручне взуття, звісно, кількаденний запас їжі для поповнення сил, а також засоби для розведення вогню в найрізноманітніших природних умовах.

Якщо ви не гуру зі спортивного орієнтування, то прихопіть надійний компас. Варто пам'ятати, що відстані в горах здаються значно меншими, ніж вони є насправді.

День гірського туриста розпочинається рано, близько 4-5-ої години. Усе через те, що часто у другій половині дня в горах псується погода, а по обіді рівень води в річках може зростати через інтенсивніше танення снігу на вершинах.

Переправи стають небезпечними або зовсім неможливими. Тому найскладніші ділянки маршруту треба проходити зранку, коли не ще накопичилася втома й не погіршилася увага та реакція.

Тепер, коли все необхідне зібрано, маршрут продуманий і є все, щоб уникнути екстремальних ситуацій залишилося одне — гарний настрій і перевірена компанія.