Номінацію від України "Програма з охорони кобзарсько-лірницької традиції" включили до Реєстру належних практик з охорони нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО. Про це повідомляє 24 Канал з посиланням на Мінкульт.

Дивіться також Дві українки увійшли до рейтингу 100 найвпливовіших жінок світу за версією BBC

Україна отримала визнання програми з охорони кобзарсько-лірницької традиції

Очільник Мінкульту Микола Точицький наголосив, що українська культура демонструє незламність, попри спроби знищення та втрати митців.

Неспровокована Україною війна забирає життя українських митців: 133 загинуло, серед них і шестеро братчиків кобзарських цехів, які стали на захист України. Нині Росія, як колись імперський та сталінський режими, нищить усе, що пов'язано з українською культурою, зокрема кобзарство та носіїв живої спадщини. Та попри усі спроби позбавити українців свого коріння, наша культура засвідчує незламність,
– зазначив міністр Точицький.

Рішенню ЮНЕСКО передувала кропітка робота української ініціативної групи, яка розпочалася у серпні 2022 року.


Українське кобзарство визнали всесвітньою нематеріальною культурною спадщиною ЮНЕСКО / Фото Мінкульт

У другій половині 2022 року "Кобзарство"/"Кобзарсько-лірницьку традицію" було внесено до Національного переліку елементів нематеріальної культурної спадщини України

У 2023 році Україна подала на внесення до Списків нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО "Кобзарсько-лірницьку традицію" та програму з її охорони.

"Визнання практики охорони кобзарсько-лірницької традиції на світовому рівні як невід'ємної частини культурної спадщини людства – перемога, що особливо важлива сьогодні, коли, як і за часів козацтва, носії кобзарсько-лірницької традиції, братчики кобзарських цехів, борються пліч-о-пліч з українськими воїнами та надихають на боротьбу та незламність всіх українців", – підкреслили в Мінкульті.