Олег Волошин (начальник департаменту інформаційної політики МЗС України): “Одна справа, це відпочинок в Криму, в якійсь іншій європейській, азійській чи африканській, але стабільній країні, де існують і наші посольства, і консульства, які здатні допомогти. Інша справа, це туристичні поїздки до Непалу і до інших таких далеких країн. Не тільки Україні завжди не так просто швидко допомогти своїм громадянам, але і потужні розвинені західні країни регулярно мають проблеми з захистом прав своїх громадян”.
Україна не має посольства у Непалі і найближче диппредставництво знаходиться в Індії. Наразі консульські співробітники працюють над тим, щоб допомогти українцям дістатися дому. Щоб таких ситуацій не виникало, дипломати радять: якщо ви все ж таки наважились на поїздку до нестабільного регіону, будьте обережні і обов`язково тримайте при собі контакти найближчої української дипустанови. Також не варто іти на ризик, якщо ви погано володієте іноземними мовами. Найбільш небезпечними для подорожей країнами в українському МЗС називають Афганістан, Ірак, Сомалі та низку інших країн Африки, Азії та Латинської Америки.
2 хв
Троє українських громадян потрапили у складну ситуацію в Непалі
У Міністерстві закордонних справ застерігають від подорожей у неспокійні країни, а українці туди все одно їдуть. Днями троє вітчизняних туристів потрапили в складну ситуацію у Непалі. Тепер через політичні заворушення в країні, мандрівники не можуть дістатися її столиці, щоб повернутися на батьківщину.