Він заявив, що через міжнародну злочинну схему в Україну не повертається 2 млрд доларів валютного виторгу щорічно. Учасники схеми купують зерно за готівку, експортують його за кордон, не повертають виторгу і наживаються на ПДВ.

Це кошти, які втрачає наша економіка. Це податки, які недоотримують наші медики. Це доходи, які отримують злочинці. На жаль, у вчинення злочинів втягнуті відомі світові зернотрейдери,
– написав Данило Гетманцев.

За його даними, за цим фактом вже відкрито кримінальне провадження і ведеться слідство. Знизити податкові махінації при експорті зернових та олійних покликаний закон №3656, прийнятий Верховною Радою 17 грудня 2020 року. Нагадаємо, він передбачає зниження ставки ПДВ з 20% до 14% при експорті агропродукції. Пропорційно зі зниженням ставки ПДВ в експортних операціях знизяться суми відшкодування експортерам з держбюджету і, відповідно, махінації навколо ПДВ. Чим нижче сума ПДВ – тим менше мотивації для тіньових схем навколо його відшкодування.

Закон не завдасть збитків бюджету, оскільки він поширюється на сировину, а не на готову продукцію, з якої покупець і виплачує ПДВ. Документ підтримали Міністерство фінансів і найбільші аграрні асоціації.