Експерти відзначають, що найбільш різко подорожчають нафтопродукти в імпортерів, які вже продають бензин на 20% дорожче рекомендованого Кабміном рівня.

Як відомо, 10 березня в концерні "Галнафтогаз" АЗС під маркою "Окко" заявили, що в разі збереження поточного рівня цін на нафтопродукти і нафту в світі, середня роздрібна ціна найпопулярнішої марки бензину Аі-95 протягом березня сягне 10 грн за літр. У компанії повідомили, що наразі виправдана середня ціна Аі-95 у роздробі повинна становити вже близько 10,2 грн за літр, дизельного палива — 9,5 грн за літр.

Про плани підвищити ціни заявили також у компаніях "Континіум" АЗС під маркою WOG і "Лукойл-Україна". "Преміум-бензин на заправках "Лукойлу" вже продається по 10,2 грн за літр.

"Якщо зростання цін на нафту продовжиться, то до кінця березня вже звичайний Аі-95 на всіх АЗС буде продаватися за такою ціною", — відзначили у ВАТ "Лукойл", Москва.

Водночас, у "Галнафтогазі" висловили подив діями секретаріату експертно-аналітичної групи з питань функціонування ринку нафти і нафтопродуктів, який відмовився підвищувати рекомендовану для нафтотрейдерів ціну палива.