Відтак, цьогоріч тут очікують понад 6 мільйонів туристів. Приваблюватимуть їх гнучкою ціновою політикою та новими туристичними пропозиціями.

“Це говорить про те, що є величезний інтерес до нашої землі, це говорить про те, що потенціал до кінця ще не розкрито, віра туроператорів турагентів дуже велика в те, що Крим по праву може вважатися світової здравницею, і ми хочемо повернути цей статус Криму”, - сказав голова Ради міністрів АРК Василь Джарти.

Відпочинок в Криму цього сезону подорожчає в середньому на 5-10%. Так, доба у 3-4-зірковому готелі обійдеться у 800 гривень. Основна маса туристів - традиційно українці та росіяни. Останні, за словами туроператорів, вже зараз активно бронюють місця відпочинку.

Цьогорічний сезон обіцяє вивести з тіні незареєстровані міні-готелі та міні-пансіонати. Спеціально створена комісія інспектуватиме такі бази та приводитиме їх діяльність в правове поле.

“Ми ні в якому разі не маємо на меті все це заборонити, вивести на чисту воду і зробити так, щоб цей бізнес не процвітав. Наше завдання - саме легалізувати і направити до бюджетів всіх рівнів надходження від виду діяльності”, - каже заступник мера Ялти Олена Юрченко.

Станом на початок лютого, в Криму вже відпочило майже 23 тисячі чоловік. Минулоріч Крим відвідало 5,7 мільйонів туристів, що майже на 14% більше, ніж у 2009 році.