Сучасні меблі, найдорожчий паркет та ламінат, будматеріали з деревини – за ці імпортні товари українці готові платити за курсом твердою європейською валютою.

Але мало хто знає – закордонні компанії-гіганти продають українцям товар з української ж деревини. Вирубаної нелегально. І так само зухвало вивезеної з України.

Активісти на Львівщині виявили, що у вагонах із експортною деревиною в яких за документами перевозили дрова, насправді вивозили кругляк сосни.

Читайте також: Як бурштинова лихоманка захоплює нові землі

Тиск громадськості спрацював, як чарівний копняк. З великими потугами правоохоронці та залізничники погодились піти на колії із перевірками. Але ешелон відправили на перевірку на кордон із Румунією? Можливо, задля того, щоб "розгубити" та "переформувати" вагони по дорозі? Це підтвердилось, адже по дорозі магічним чином "зникло" 50 вагонів із деревиною.

Активісти розповідають, що задля економії на миті, румунські фірми укладають з українськими лісництвами фіктивні угоди. В них прописують мінімальну вартість лісу – її й отримує держава. А от вдвічі більша, неофіційна частина заробітку – осідає в кишенях тих, хто прикриває цю схему у владних кабінетах.

Як і куди вивозять вкрадений в Україні ліс та хто насправді "кришує" дерев’яну контрабанду – дивіться у розслідуванні агентів "ЦРУ".