Акціонери переконані, що незалежна людина краще впорається з цією роллю, "забезпечивши потрібний контроль за керівництвом компанії, поліпшивши корпоративне управління і затвердивши більш ясний план дій для акціонерів", пише itc.ua

За виключення Марка Цукерберга з керуючої ради директорів компанії виступає група інвесторів, які є членами правозахисної громадської організації SumOfUs.

У Facebook відмовилися від коментарів, але ймовірно компанія опублікує офіційну заяву одночасно з поданням звіту комісії з цінних паперів і біржових операцій США в квітні.

Подача цієї пропозиції пов'язана з невдоволенням акціонерів новою структурою акціонерного капіталу компанії, затвердженої в минулому році. На думку незадоволених інвесторів, прийняті зміни привели до явного зміщення балансу сили на користь Цукерберга.

Читайте також: Facebook оголосив війну фейковим новинам

В ході червневих зборів учасників попросили проголосувати за випуск акцій класу C. План виник після того, як в 2015 році Марк Цукерберг пообіцяв пожертвувати 99% акцій Facebook, належних йому і його дружині Прісциллі Чан, на "поліпшення світу".

Резолюція про виключення Цукерберга носить рекомендаційний характер. Навіть якщо 99% акціонерів проголосують за документ, рада юридично не зобов'язана виконувати його.