Ось, до прикладу, робот-самурай на ім'я Курода Бусі вміє танцювати, битись і навіть пити чай. Творці робота поєднали високі технології та японські традиції.
Голову виготовили з глини, а потім вручну розмалювали у стилі ляльок хаката XVI ст. Одягли воїна у зшите за всіма правилами давніх майстрів кімоно популярного етнічного героя - самурая Куроди.
Втім, далеко не всі роботи призначені розважати публіку. Андроїд-дівчина, яку розробили в Університеті Сьова, допомагає студентам стоматологічних факультетів проходити практику. Ханако, а саме так звати робота, імітує поведінку пацієнта.
Зокрема, під час роботи дантиста Ханако може повідомити, що процедура надто болюча, і сіпнути головою. Також робот вміє рухати щелепою і язиком, і навіть виділяти штучну слину.
А ось в одному з таїландських ресторанів звільнили усіх офіціантів і натомість найняли роботів. Чому б і ні? Механічні гарсони працюють швидше, сумлінніше і не вимагають перерв на відпочинок. Відвідувачам потрібно розмістити своє замовлення на спеціальних сенсорних екранах.
Достатньо просто обрати відповідну картинку в меню дисплея. Буквально через кілька хвилин примчить автоматизований офіціант і подасть замовлення. Заради безпеки відвідувачів, роботи пересуваються лише одним маршрутом.
Повернімось до Японії. Спеціалісти з Університету Осаки та Науково-технічного агентства країни розробили для дослідів дитиноподібних андроїдів. З їхньою допомогою науковці вивчають розвиток людини з перших днів життя. У рамках проекту Erato на світ з'явилось дев'ятимісячне маля M3-Neony.
Робот зростом 50 см та вагою 3,5 кг призначений для вивчення розвитку тонкої моторики. Він має 22 ступені свободи, очі-камери, мікрофони-вуха та близько сотні тактильних датчиків.
А ось ASIMO - найдосконаліший у світі робот від Honda Motor. Його перше покоління з'явилось у 2000 році. Тоді андроїда представили як помічника-доглядальника для літніх людей.
Сучасне покоління ASIMO з'явилось у 2010-му. Робот нагадує дитину, вбрану в костюм космонавта. Його зріст - 1,3 м, вага - 54 кг, і... він вміє непогано танцювати.
”Ми вирішили сконструювати людиноподібного робота, адже живемо у середовищі, яке самі створюємо для себе. На нашу думку, якщо машина буде схожою на нас, то вона буде кориснішою і більш дієвою. Такий робот зможе, скажімо, відкривати двері чи які-небудь папки, чи ящики точнісінько так, як це робимо ми”, - каже менеджер з корпоративних комунікацій Honda Motor Europe Ltd Вільям де Бреклер..
Тепер ASIMO розуміє голосові команди, розпізнає знайомі обличчя або ж користується інтернетом. Робот може йти поруч з людиною, тримаючи її за руку. Може штовхати візок до місця призначення, подавати каву і навіть бігати зі швидкістю 6 км/год.