Нагадаємо, вчора Кириленко мав необережність висловитись всупереч "лінії фракції" щодо звільнення Тимошенко в обмін на підтримку законів провладної більшості.

““Омоложення”, “освіження”, в доброму розумінні цього слова, крові якраз піде нам на користь. Андрій Анатолійович зосередиться на роботі в парламенті, а я більше зосереджусь на підготовці до виборів 2012”, - сказав народний депутат, “БЮТ-Батьківщина” Іван Кириленко.

“Це мій друг і ми з ним дружимо сім’ями, і поза межами парламенту, і я думаю, ця дружба тільки закріпиться після будь-яких подій”, - каже лідер фракції “БЮТ-Батьківщина” Андрій Кожем'якін.

Попри переконання Івана Кириленка, що така реконструкція у БЮТі обговорювалася давно, для колег по фракції це стало несподіванкою.

Замість привітань із кадровими змінами - штраф за погану поведінку. За вчорашнє блокування трибуни перший віце-спікер Адам Мартинюк разом з бухгалтерією вирішив опозиціонерам не виплачувати зарплату.

“Ті народні депутати, які зривають засідання і не дають можливості працювати, в той день їм заробітна плата не нараховується”, - сказав перший віце-спікер ВР Адам Мартинюк.

Та погроза не подіяла. Новоспечений голова закликав не голосувати за так звані антисоціальні проекти.

“Якщо я просто протестую обурений з плакатом - я на роботі, але якщо я заважаю іншим працювати і зірвав роботу, ясно що за такий день оплата не може бути. Ну уявіть собі, на заводі прийшов токар злий, як чорт, став біля рубильника і каже: нікого не допущу, і цілий день цех не працював. Що ж тут такого, тут немає ніякої дискримінації”, - каже народний депутат, Партія регіонів Ярослав Сухий.

Відсутність опозиції для регіоналів не біда. Сьогодні без її допомоги депутати більшості проголосували за всі законопроекти, які вчора були на порядку денному. Голосували за старим "фортепіанним" принципом - "вдарити по клавішах".