Про це повідомляє Radio Praha.

Читайте також: В Умані під час реконструкції площі виявили таємне провалля

Мешканець села Костелецкі Горки у Чехії гуляв з собакою уздовж одного з полів і почув, як тварина несподівано почала рити землю. Господар підійшов подивитися та побачив предмети, схожі на серпи, зроблені з бронзи. Таких предметів собака відкопав 20 штук, 13 з них виявились серпами, два – бронзовими наконечниками списів, а також три сокири і декілька браслетів.


Знайдені артефакти

Археологиня Мартіна Бекова, співробітниці музею та галереї "Орліцкі гори" з сусіднього міста Річнов, разом з колегами займалася експертизою знахідок. За її словами, артефакти закопали представники культури полів поховальних урн.

Той факт, що стільки предметів було виявлено в одному місці, імовірно, пов’язаний з поклонінням комусь, найвірогідніше, це було жертвоприношення. Особливо дивно те, що всі артефакти були цілими. Люди, які жили тут в цей час, зазвичай ховали фрагменти, часто оплавлені. Це красиві предмети, але той факт, що вони цілі та в хорошому стані, для нас набагато цінніше,
– зазначила Бекова.

Що таке культури полів поховальних урн? Так називають ряду археологічних культур, які існували в Центральній і Північній Європі наприкінці бронзового століття (воно існувало приблизно в 1300-750 роки до нашої ери). Така назва пішла від того, що представники таких культур спалювали померлих і ховали попіл в керамічних урнах. Урни вони ховали в полях, в могильниках без насипу.