Березенко vs Корбан

Кушнірук: головна боротьба точиться між Березенком та Корбаном. Ці вибори настільки красномовно підтверджують, що ми не можемо проводити нормально мажоритарні вибори, що в найближчі роки проводити такі вибори не варто.

Маляр: тут є декілька конкретних цілей, які поставлені, в тому числі і дискредитувати мажоритарну систему. Те, що у нас будуть вибори переважно за партійними списками, забирає у безпартійної людини право до активного політичного життя.

Кушнірук: безперечно – це певне протистояння осіб, які пов'язані із Коломойським. Це боротьба не просто за зміни до Конституції.

Підкуп виборців

Маляр: за гречку на Чернігівщині борються переважно пенсіонери. З одного боку, це виглядає як підкуп, з іншого боку – людям все одно за кого голосувати, головне – щоби їм надали хоч щось.

Проблема ще полягає у відсутності правової культури у нашого виборця.

Кушнірук: Чернігівська область – одна з найдепресивніших, там найбільша смертність, найменша народжуваність і це одна із вимираючих областей України. Тому те, що саме така атмосфера в Чернігівській області не дуже дивує.

Маляр: особливість статті "Підкуп виборців" така: для того, щоби людину покарати, потрібно довести два моменти. Не тільки те, що була передана гречка, а й те, з якою метою людина цю гречку взяла. Якщо за вчинення чи не вчинення дій, спрямованих на реалізацію її виборчого права – тоді це злочин.

Безпека на виборах

Кушнірук: існує ще російський фактор. Очевидно, що будь-яка вакансія, створена чи цими кандидатами, чи третіми особами – вона дискредитує не тільки цих кандидатів, а й всю Україну. Тому у Авакова задача не допустити жодних провокацій на виборах.

Маляр: міжнародні спостерігачі вже відмовилися їхати до Чернігова, це вже пляма на нашу репутацію.

Прогнози

Маляр: хто би не переміг, інший кандидат буде невдоволений, буде судитися і ми ще місяцями чекатимемо підрахунки голосів. І може так статися, що ЦВК не зможе встановити результати виборів.

Кушнірук: надзвичайно важливо, щоби ці вибори пройшли з мінімальними порушеннями.