"Лише коли зникне філософія здирства, зникне філософія війни. Ми, кубинські революціонери, розуміємо свій міжнародний обов'язок перед всіма пригнобленими народами світу. Перед всіма нами спільний ворог. І тому ми проголошуємо, що будь-де, у кожному закутку планети ви можете розраховувати на підтримку кубинського бійця", – сказав Кастро.

Читайте також: Душогуб і гордість нації: чим Франко відрізнявся від Гітлера та Сталіна

Ці слова команданте потрапили в Книгу рекордів Гінеса. У 1960-му виголошена в залі Організації Обєднаних Націй промова тривала 4,5 години. Позиція кубинського лідера після неї не викликала жодного сумніву. Вашингтон – головна загроза планети, і зихищати світ від неї команданте буде з новим союзником. Ще не вийшовши із зали засідань ООН, новий лідер Куби запопадливо тиснув руку Микиті Хрущову.

Фідель Кастро та Микита Хрущов

Чорна хвиля невдач була позаду. Союз із більшовицькою Москвою обіцяв великі перспективи. Фідель не помилився. Кремль давно мріяв посилити свою присутність за Атлантичним океаном.

Скільки спроб державного перевороту передувало революції на Кубі та якої фатальної помилки у цій боротьбі припустилися американці – дивіться у програмі.